Yogasoul Yoga Tatili 16-20 Eylül 2020Yoga Tatiline Gidiyoruz !!!

Flow Datça Surf & Beach Otel’de 4 gece-5 gün hem yoga yapacağımız, hem mis gibi rahat bir nefes alacağımız, hem de yılın tüm yorgunluğunu üzerimizden atacağımız harika bir yoga tatili bizi bekliyor!


İçerik:

Denize sıfır flowdatcahotel ‘de çok konforlu bir tatilin yanı sıra 4 ayrı yoga hocasından her gün farklı yoga dersleri deneyimleme fırsatın olacak.

Bu tatil için önceden yoga yapmış olmana hiç gerek yok. Dersler her seviyeye açık olacak. Yogaya başlamak ve değerli hocalarımızla yoga pratiği yapmak için matını alıp gelmen yeterli.

Bizi heyecanlandıran bu tatilin yoga programı şöyle;

16 Eylül         13:00        Otele giriş

                18.00-19.15    Taylan Yoga 

17 Eylül   08:00-09.15    Ceren Yoga

                18.00-19.15    Güneş Yoga

18 Eylül   08:00-09.15    Oytun Yoga

                18.00-19.15    Ceren Yoga

19 Eylül    08:00-09.15    Güneş Yoga

                18.00-19.15    Taylan Yoga

20 Eylül    08:00-09.15   Ceren/Oytun insideflow 

                      12.00        Otelden ayrılış


Flow Datça Surf & Beach Otel, konforunun yanı sıra lezzetli yemekleri ile de seni çok mutlu edecek.

Ücret:

Yoga tatili ücreti kişi başı 1.750 TL’dir.

Yoga tatili ücretine; yoga dersleri, konaklama ve sabah kahvaltıları dahildir.

(Not: 16 Eylül giriş günü kahvaltı yapmak isteyen olursa ek ücrete tabi olacaktır)

Oda büyüklüğüne göre konaklama 2 ya da max 3 kişi olarak gerçekleştirilecektir.

İsteyenler ücret farkını ödeyerek tek kişilik odalarda konaklayabilirler.

Yoga tatiline gelirken şahsi matını yanında getirmeyi unutma.

500 TL ön ödeme ile şimdiden yoga tatilinde yerini ayırtabilirsin.

(Not : Ön ödeme için son tarihi 10 Ağustos 2020 dir.)

2020 yılı için bu son tatil fırsatını kaçırma.


Son Gönderiler

İleri Seviye Yoga Programı

İleri seviye Yoga programı.4 hafta boyunca toplam 8 ders.Bu program bir süredir yoga pratiği yapan herkes için uygundur. Pratiğinizi geliştirmenize yardımcı olacak bu program dışardan bakıldığında zor görünen asanaların hizalanmaları ve çalışma teknikleri üzerine bilgiler içeriyor. Doğru teknikler ve disiplinli çalışma sonunda pozların aslında göründüğü kadar zor olmadığını farkedecek ve bedeninizin sınırlarını yeniden keşfetme fırsatı bulacaksınız. Her ders farklı bir beden bölgesinin güçlenme ve esneme tekniklerini beraber çalışacağız ???????? Gelin pratiğimizi paylaşalım ????
...

Devamını okuyun

Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 108 Saat Yoga Alliance Onaylı Online veya Stüdyo

Ankara Yogasoul veya Online Olarak

Elif Böcekli ile 108 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 23 Ocak’ta başlıyor. 


Bu program her ne kadar yin yoganın temellerini atıp detaylarına daldığımız bir program olsa da, genel olarak yoga pratiğimize dair yeni bir bakış açısı geliştirmemizi sağlıyor. 

Estetik kaygılarımızdan özgürleşip “ideal beden” ya da “ideal poz” algısının ötesine geçip o anki ihtiyacımıza uygun olarak değişebilen ve bizim için işlevsel olan yoga asana pratiğini keşfetmeye başlıyoruz. 


Bu eğitim süresince; Yin yoga pozlarını deneyimlerken anatomik farklılıklarımızı karşılaştırarak, bedenimize en uygun olan poz alternatiflerini oluşturmayı, fiziksel bedenimizin sınırlarını, hareket açıklığını ve potansiyelini keşfetmeyi, yoga pozlarının enerji bedenimizde, duygusal ve zihinsel dünyamızdaki karşılığını araştırmayı hedefliyoruz. 


Bu eğitimin sonunda; ezbere dayalı olmayan anatomi bilgisini yoga pratiğimize aktarma, kişisel pratiğimizi oluşturma, yoga derslerimizin içine yin yoga pozlarını dahil etme, farkındalık temelli yin yoga dersleri verebilme becerisi geliştirmiş olacağız. 


Eğitimin içeriği


...

Devamını okuyun

Yoga Pozlarına Hareketlerine Sanskrit Dilinde Asana Denir

Asana, yoga pozlarının fiziksel uygulamasıdır. Yoganın fiziksel yönüne geniş anlamda atıfta bulunmanın yanı sıra, asana, “Handstand benim için gerçekten zor olan bir asanadır" gibi tek bir pozu tanımlamak için de kullanılabilir.


Çoğu insanın yoga pozlarını daha spesifik olarak asana olarak adlandırılabilir. Yoganın sekiz basamağı vardır. Yoga asana'nın yanı sıra pranayama (nefes egzersizleri), dhyana (meditasyon), yamalar (sosyal davranış kuralları), niyamalar (kendi kendine gözlemler), pratyahara (duyuların geri çekilmesi), dharana (konsantrasyon) ve samadhi'yi (mutluluk) da kapsar. .


Asanaların Faydaları

Asanalar esnekliği, kuvveti ve dengeyi geliştirmek için yapılır.1 Nefes alma ve odaklanma, stresi ve endişeyi hafifletmeye yardımcı olabilir. Pozlar sadece fiziksel egzersizler anlamına gelmez, daha çok fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığı iyileştirmek için bütünsel olarak bir zihin-beden uygulaması olarak kullanılır.


Yoga Pozlar için Sanskritçe İsimler

Asana, trikonasana, virabhadrasana ve eka pada rajakapotasana gibi yoga pozları için Sanskrit adlarında kullanılır. Bunu ve diğer birkaç Sanskrit terimini bilmek, bu karmaşık isimleri çözmenize yardımcı olabilir. Örneğin eka pada tek ayak anlamına gelir, bu nedenle bu pozlarda bir ayağın diğerinden farklı bir şey yapmasını bekleyebilirsiniz. Parsva, taraf anlamına gelir (genellikle bir tarafa bakan bir poz), parivrtta, çevrilmiş anlamına gelir (genellikle bir pozun bükülmüş bir versiyonu) vb. Bu kalıpları anlamaya başlamak, isimlerin daha anlamlı olmaya başlamasına yardımcı olur....

Devamını okuyun

Adres

Birlik Mahallesi 486. Sokak No 7 Çankaya Ankara

Telefon

03124950500

Çalışma Saatleri

Haftaiçi : 10:30 - 20:30

Haftasonu: 10:30 - 16:00

E-Posta

info@yogasoul.com.tr

Yabancı kalmayın, bize ulaşın!

İletiniz en kısa sürede değerlendirilerek tarafınıza dönüş sağlanacaktır. İlginiz için Yogasoul ekibi olarak teşekkür ederiz.

Mesajınız başarıyla gönderildi. Teşekkür Ederiz!
Lütfen e-posta adresinizi ve mesajınızı doğru ve yazınız