Yoga Alliance Onaylı 200 Saat Yoga Uzmanlaşma Programı 2019

Ayça Salgara, Meriç Ünal ve Ceren Bodur ile Yoga Alliance Onaylı 200 Saat Yoga Uzmanlaşma Programı


Buluşma Tarihleri:

1. Bulusma 12-13 Ekim

2. Bulusma 9-10 Kasim

3. Bulusma 7-8 Aralik

4. Bulusma 4-5 Ocak

5. Bulusma 8-9 Subat

6. Bulusma 7-8 Mart

7. Bulusma 4-5 Nisan


İnziva Tarihi: 11-12-13-14-15 Mayıs 2020 , Yer: Yediburunlar Lighthouse Otel


Buluşma Saatler:

Cuma 19:00 - 21:30

Cumartesi-Pazar 9:00 - 20:00


Buluşma Yeri: Yogasoul, Ankara


Program Ücreti:

Program için  erken ödeme 16 Eylül 2019 tarihine kadar tamamlanmalıdır. 16 Eylül 2019 tarihinden sonra yapılacak nakit veya taksitli ödemeler için program ücreti degisecektir. Ödemeler ilk 4 modülde tamamlanacak şekilde taksitlendirilir. Ön kayıt için 1000TL kapora alınmaktadır.

İnzivanın konaklama ve ulaşım bedeli eğitim programı bedeline dahil değildir.

Eğitim süresince tamamlanması gereken 10 ders asistanlık zorunlu olup, Yogasoul Ankara’da yapılacak ve ücretsiz olacaktır.

Stüdyo dersleri katılımcılara eğitim süresi boyunca (8 ay) ücretsizdir.


Tanıtım Günleri:

12 Ekimde 2019’da başlayacak olan 200 saat Yoga Uzmanlaşma Programı ile ilgileniyorsanız , Hem 3 farkli hocanin onderliginde 1,5 saatlik bir Pratik yapmak hem de aklinizdaki sorulari yanitlamak icin aşağıdaki tarihlerde Ayça Salgara, Meriç Ünal ve Ceren Bodur ile tanışma toplantılarına katılabilirsiniz

15 Eylül Pazar 13:00 – 15:00 Yer : Yogasoul

29 Eylül Pazar 13:00 – 15:00 Yer : Yogasoul


Programın İçeriği

Yoga; bir insanın yaşamı anlamak, farkındalığını arttırmak, kendini keşfetmek ve bununla birlikte hayatını bu doğrultuda düzenlemek için çıktığı bir yolculuktur. Yoga bedensel pratik, nefes ve meditasyon yardımıyla zihin, beden ve ruh bütünlüğünün korunmaya çalışıldığı, önce kendine şifa ile başlayıp sonradan etrafındakilere nüfuz eden mucizevi bir dönüşümün adıdır. 200 saatlik bu programda yoga tarihi, yoga felsefesi, farkındalık gelişimi, yoga pratiğini ilerletme, meditasyon , çeşitli nefes teknikleri, asanalarda doğru hizalanma, yoga anatomisi ve eğitmenlik becerileri konularına yer verdik. Bu eğitim süreci içinde kendinizi gözlemleme, yoga matı üzerindeki pratiğinizin geliştirme, ruhsal ve bedensel olarak kendinizde meydana gelen değişimi gözlemleme fırsatı yakalayacaksınız.


İnziva

Eğitimimizi şehrin dışında, doğayla birlikte bu eğitim süresi boyunca öğrendiklerimizi daha iyi anlayıp sindirebileceğimiz, farkındalığımızı daha üst seviyelere taşıyabileceğimiz bir inziva ile bitirmeyi hedefliyoruz.


Sertifika

Eğitimin sonunda başarılı olan öğrencilere uluslararası geçerliliği olan 200 saat Yoga Alliance Teacher Training sertifikası verilecektir. Bunun için ödevlerin tamamlanması ve derslere katılım zorunludur.

Son Gönderiler

İleri Seviye Yoga Programı

İleri seviye Yoga programı.4 hafta boyunca toplam 8 ders.Bu program bir süredir yoga pratiği yapan herkes için uygundur. Pratiğinizi geliştirmenize yardımcı olacak bu program dışardan bakıldığında zor görünen asanaların hizalanmaları ve çalışma teknikleri üzerine bilgiler içeriyor. Doğru teknikler ve disiplinli çalışma sonunda pozların aslında göründüğü kadar zor olmadığını farkedecek ve bedeninizin sınırlarını yeniden keşfetme fırsatı bulacaksınız. Her ders farklı bir beden bölgesinin güçlenme ve esneme tekniklerini beraber çalışacağız ???????? Gelin pratiğimizi paylaşalım ????
...

Devamını okuyun

Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 108 Saat Yoga Alliance Onaylı Online veya Stüdyo

Ankara Yogasoul veya Online Olarak

Elif Böcekli ile 108 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 23 Ocak’ta başlıyor. 


Bu program her ne kadar yin yoganın temellerini atıp detaylarına daldığımız bir program olsa da, genel olarak yoga pratiğimize dair yeni bir bakış açısı geliştirmemizi sağlıyor. 

Estetik kaygılarımızdan özgürleşip “ideal beden” ya da “ideal poz” algısının ötesine geçip o anki ihtiyacımıza uygun olarak değişebilen ve bizim için işlevsel olan yoga asana pratiğini keşfetmeye başlıyoruz. 


Bu eğitim süresince; Yin yoga pozlarını deneyimlerken anatomik farklılıklarımızı karşılaştırarak, bedenimize en uygun olan poz alternatiflerini oluşturmayı, fiziksel bedenimizin sınırlarını, hareket açıklığını ve potansiyelini keşfetmeyi, yoga pozlarının enerji bedenimizde, duygusal ve zihinsel dünyamızdaki karşılığını araştırmayı hedefliyoruz. 


Bu eğitimin sonunda; ezbere dayalı olmayan anatomi bilgisini yoga pratiğimize aktarma, kişisel pratiğimizi oluşturma, yoga derslerimizin içine yin yoga pozlarını dahil etme, farkındalık temelli yin yoga dersleri verebilme becerisi geliştirmiş olacağız. 


Eğitimin içeriği


...

Devamını okuyun

Yoga Pozlarına Hareketlerine Sanskrit Dilinde Asana Denir

Asana, yoga pozlarının fiziksel uygulamasıdır. Yoganın fiziksel yönüne geniş anlamda atıfta bulunmanın yanı sıra, asana, “Handstand benim için gerçekten zor olan bir asanadır" gibi tek bir pozu tanımlamak için de kullanılabilir.


Çoğu insanın yoga pozlarını daha spesifik olarak asana olarak adlandırılabilir. Yoganın sekiz basamağı vardır. Yoga asana'nın yanı sıra pranayama (nefes egzersizleri), dhyana (meditasyon), yamalar (sosyal davranış kuralları), niyamalar (kendi kendine gözlemler), pratyahara (duyuların geri çekilmesi), dharana (konsantrasyon) ve samadhi'yi (mutluluk) da kapsar. .


Asanaların Faydaları

Asanalar esnekliği, kuvveti ve dengeyi geliştirmek için yapılır.1 Nefes alma ve odaklanma, stresi ve endişeyi hafifletmeye yardımcı olabilir. Pozlar sadece fiziksel egzersizler anlamına gelmez, daha çok fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığı iyileştirmek için bütünsel olarak bir zihin-beden uygulaması olarak kullanılır.


Yoga Pozlar için Sanskritçe İsimler

Asana, trikonasana, virabhadrasana ve eka pada rajakapotasana gibi yoga pozları için Sanskrit adlarında kullanılır. Bunu ve diğer birkaç Sanskrit terimini bilmek, bu karmaşık isimleri çözmenize yardımcı olabilir. Örneğin eka pada tek ayak anlamına gelir, bu nedenle bu pozlarda bir ayağın diğerinden farklı bir şey yapmasını bekleyebilirsiniz. Parsva, taraf anlamına gelir (genellikle bir tarafa bakan bir poz), parivrtta, çevrilmiş anlamına gelir (genellikle bir pozun bükülmüş bir versiyonu) vb. Bu kalıpları anlamaya başlamak, isimlerin daha anlamlı olmaya başlamasına yardımcı olur....

Devamını okuyun

Adres

Birlik Mahallesi 486. Sokak No 7 Çankaya Ankara

Telefon

03124950500

Çalışma Saatleri

Haftaiçi : 10:30 - 20:30

Haftasonu: 10:30 - 16:00

E-Posta

info@yogasoul.com.tr

Yabancı kalmayın, bize ulaşın!

İletiniz en kısa sürede değerlendirilerek tarafınıza dönüş sağlanacaktır. İlginiz için Yogasoul ekibi olarak teşekkür ederiz.

Mesajınız başarıyla gönderildi. Teşekkür Ederiz!
Lütfen e-posta adresinizi ve mesajınızı doğru ve yazınız